Ahmet Gencal’dan “Hayatım Çaykara”

OKUR MODASI tarafından tarihinde yayınlandı

Hayatım Çaykara

Ahmet Gencal’ın acayip metaforlarla döşenmiş yollarında trafik ışıkları ve levhaları yoktur.
Trafik kuralları bir yana hiçbir kural yoktur.
Ahmet Gencal bir sayfaya sayısız komu sığdırıyor. Bu konulara “ Uygun adım yerinde say!” diyerek okuyucuları şaşırtıyor.
İşte böyle Gencal’ın yazıları; onun için ister al, ister alma.
Niye böyle yazıyorum dersiniz? Aslında herkes kendini okumuş kitaplarda. Eğer kendinizi okuyabiliyorsanız kitap almanıza gerek yok. Ama kendinizi okuyamıyorsanız işte o zaman psikolojik denemeler ustası Ahmet Gencal’ın yazıları bilinçaltınızdaki çapa’lar TE-TİK-LE-YE-Bİ-LİR…
Sa-Gen

(Tanıtım Bülteninden)

-Hayatım Çaykara’da bütün yazılar bilinçaltından süzülerek, arınarak çıktıkları için daima günceldirler.
-Sabahattin Gencal

-Çağın görünümlerini ÖZGÜN DENEMELERLE vermen, anlatımdaki başarıyla taçlandırman SA-GEN’in tezgahında eğitilmişliğin de izleri olsa gerek diye düşünüyorum.
Devamını dilemek gerçeklere olan yolculuğa ışık olacağına inandığım içindir.
-Kâzım Memiç

-Hayatım Çaykara’da Gencal’ın hayallerimizi şekillendirirken kendi hayallerini de süzgeç yazılar içerisinde bizlere hissettirebilmesi ne kadar hoşnut edici.
-Fatih Kırbıyık

-Hayatım Çaykara’da Gencal, mutluluğun formülü olarak paraya sahip olmak değil, ‘kullanma talimatı’na sahip olmanın önemli olduğunu vurguluyor.
-Doç. Dr. Fuat Torun

 

AHMET GENCAL

1971, Samsun Merkez doğumlu olan Ahmet GENCAL, eğitim hayatına İzmit Bahçecik İlkokulu’nda başladı. Kocaeli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra baba mesleğini tercih etti ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olup İngilizce Öğretmeni oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu bir çok kurs ve seminerlere katıldı. Ayrıca özel ilgi alanları olan Bilgisayar ve Ticari İngilizce gibi bilgi iletişim ve ticaret kurs ve seminerlerine devam etti. “ Vatana Hizmet Hakka Hizmettir.” düsturuyla Vatan evlatlarına hizmet bayrağını babasından devralan Ahmet GENCAL halen 1998 yılında ilk ataması yapılan İstanbul – Ümraniye’de bir devlet okulunda İngilizce Öğretmenliği görevini sürdürmektedir. “Hayatım Çaykara” başlıklı psikolojik deneme kitabı Ekim 2015 tarihinde basılmıştır. “Öykülerle İngilizce Dilbilgisi” eserini de bitirmeye çalışan Ahmet GENCAL şuan İstanbul’da yaşamaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.